kni.mini.pw.edu.pl

Zawartość:

Działalność Koła

KNI ma już całkiem długą historię. Pierwsze ślady działalności studentów pochodzą z 2004 roku. Niestety, oprócz kilku dokumentów nic więcej nie pozostało, łącznie z aktywnymi członkami. Następnie KNI zostało zreaktywowane ok. roku 2007. Powstała m. in. niniejsza strona internetowa i wiele projektów, o których informacje można znaleźć poniżej.

Projekty

Suzie Attack vol. 2
Kontynuacja projektu Suzie Attack. Projekt skupia się na wykorzystaniu wiimote'a dla uzyskania ciekawych efektów wizualnych. Docelowo ma to być zbiór kilku wizualizacji pokazujących możliwości tego typu kontrolerów. Tym razem projekt ma bardziej przemyślany projekt, oraz wsparciem dla linuksa. 
Planetz
To projekt który na celu ma wizualizowanie ruchu ciał niebieskich w przestrzeni kosmicznej. W oddziaływaniach miedzy planetami zachowane zostały prawa fizyczne, wiec można w ten sposób zobaczyć jak w rzeczywistości poruszają planety.
Projekt został zaprezentowany na pikniku naukowym radia bis w maju 2009 roku. 
Suzie's attack
To nasz najnowszy projekt, dotyczący sterowania aplikacją 3D za pomocą kontrolerów optycznych i fizycznych.
Efekty pierwszego etapu naszej pracy zostały zaprezentowane podczas obchodów Święta Politechniki Warszawskiej. 
KNAT3
KNAT3 KNAT3 jest już właściwym podejściem do naszej gry. KNAT znajduje się obecnie w fazie projektowania i rozwoju, więc zapewne przyda mu się Twoja pomoc!

Obecnie jesteśmy w drugiej iteracji i tworzymy takie elementy gry jak wyświetlanie terenu, obiektów i interfejsu użytkownika a także interfejs dźwięku.

Powoli powstaje też szczegółowa dokumentacja funkcjonalna.
KNAT2
KNAT2 KNAT2 był kontynuacją prac nad projektem KNAT, autorstwa Roberta Waniewskiego. Zespołowi KNI udało się stworzyć w ok. półtora miesiąca funkcjonalną grę w języku C++, korzystającą z grafiki trójwymiarowej OpenGL, silnika fizycznego Open Dynamics Engine oraz skryptowego języka SQPlus.

W grze steruje się czołgiem poruszającym się w trójwymiarowym środowisku. Obecnie prace nad KNAT2 zostały przerwane, ponieważ zespół motywowany reorganizacją kodu przystąpił do pracy nad KNAT3. Stworzony został jednak model fizyczny czołgu, mogącego strzelać do sterowanych sztuczną inteligencją złowrogich sześcianów.
Google PageRank
Pagerank Projekt realizowany wspólnie z kołem naukowym Matematyki przygotowany specjalnie na konferencję kół naukowych.

http://google.com ten adres zna chyba każdy. Za każdym razem szukąc informacji w internecie pierwsze zapytanie kierowane jest zwykle do Google. Wyszukiwarka internetowa jest tym dla internetu czym kiedys była książka telefoniczna dla telekomunikacji. Firma Google zawdzięcza swój sukces algorytmowi PageRank opracowanym przez dwóch, jeszcze w tamtym czasie, studentów Stanford University (Larry Page, Sergey Brin).

Algorytm polega na zbudowaniu grafu połączeń między stronami (linki) i obliczeniu ważnosci stony (rank). Więcej szczegółów w dokumentacji załączonej do projektu.

Zastosowanie algorytmu nie zamyka się jedynie na ocenianiu ważności strony. Można zastosować go na dowolnych danych zmapowanych do postaci grafu. Zamierzeniem projetku było zastosowanie algorytmu PageRank do analizy połączeń ulic na terenie zurbanizowanym. W załączonej aplikacji jest to część Londynu.

Naszym zadaniem było stworzenie aplikacji z interfejsem umożliwiającym przetestowanie algorytmu, wprowadzanie danych i ich wizualizację.

Wyjazdy

Buczkowice II.2008
Buczkowice -- galeria W lutym 2008 11 członków KNI razem z opiekunem naukowym pojechało do malowniczych Buczkowic, aby opracować plan działania na kilka najbliższych miesięcy, a także popracować nad mniejszymi projektami. Przy okazji udało się też porozmawiać o nowoczesnych technologiach oraz rozwiązać kilka typowo algorytmicznych zadań konkursowych. Wróciliśmy mądrzejsi o wiedzę na temat OpenGL i union_cast<>.

Obecnie

Kolejny raz Koło było reaktywowane przez Dawida Pachowskiego i Patryka Tenderendę od 2011 roku i działa do tej pory. Jego działalność zmieniała się w sumiu z roku na rok, rozpoczynając od zajęć prowadzonych przez studentów poprzez warsztaty firm, projekty programistyczne oraz organizację wydarzeń. Wówczas powstały między innymi nowa strona Juwenaliów PW czy projekt konkursowy PMArt poweredby KNI. Koło brało udział w organizacji Warszawskich Dni Informatyki (2013-2016), organizowało własną konferencję "Cyberbezpieczeństwo. Teoria. Praktyka" we współpracy z Kołem Bezpieczeństwa Narodowego z UW. Organizowane były również noce gier KNIght Party, targi pracy Dni Praktyk czy szkolenia z tematów zarówno IT, jak i pobliskich.