kni.mini.pw.edu.pl

Pobierz:

Zawartość:

Aktualności

 14042015Spotkanie rekrutacyjne
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych działalnością naszej organizacji na uzupełniające spotkanie rekrutacyjne, które odbędzie się 14.04.2015, godzina 18:00 w sali 103 w gmachu MiNI.
Postaramy się przybliżyć Wam naszą organizację pracy, zapoznamy Was z projektami, w których uczestniczymy oraz pokażemy jak nie zmarnować studiów tylko na naukę. Jeśli chcecie aktywnie uczestniczyć w życiu na uczelni, zdobyć niezastąpione doświadczenie praktyczne i być częścią najprężniej rozwijającej się organizacji studenckiej, to nie może Was tam zabraknąć.

Wydarzenie na Facebooku
 24102014Spotkanie rekrutacyjne
Już jutro, w ten piątek - przyjdź na wydział MiNI, do sali 103 (1 piętro), oraz dowiedz się wszystkiego co dotyczy Koła Naukowego Informatyków - jeżeli Cię to zainteresuje, będziesz miał również okazję dołączyć do nas!
Zapraszamy.

Wydarzenie na Facebooku
 22-23102014Daj się ponieść KONIKowi!
Dziś i jutro (22-23.X) w Gmachu głównym odbywają Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich "KONIK".

My też tam jesteśmy! Wpadajcie do nas na stoisko 65. Na naszym stoisku będziecie mogli wziąć udział w konkursie oraz dowiedzieć się trochę więcej o naszym kole.

Dodatkowo z okazji tego wydarzenia przygotowaliśmy aplikację na Androida z wystawcami targów. Do pobrania pod poniższym adresem: http://kni.mini.pw.edu.pl/konik.apk
 21102014Jinkubator 18 - Maven i Gradle
Prezentacja 1
Opis: Stolarz musi umieć używać młotka, programista javy musi umieć używać maven. Wytłumaczę jak używać mavena, przejdziemy po pełnej dokumentacji a co ważniejsze, opowiem do czego mavena nie używać. Dokumentacja: http://books.sonatype.com/mvnref-book/reference/
Prelegent: Paweł Cesar Sanjuan Szklarz - Polak-Meksykanin, Matematyk z wykształcenia. Interesuję się programowaniem funkcyjnym i metodami formalnymi. Używam od 5 lat Guice produkcyjnie.

Prezentacja 2
Opis: Na najbliższym wykładzie spróbuje podzielić się swoim rocznym doświadczeniem z technologią poruszając podstawowe zagadnienia takie jak różnice w stosunku do mavena, taski, projekty (single i multi), pluginy, gradle DSL, itd.
W przeciwieństwie od ostatniej prezentacji na WGUG'u - wykład ma celu przedstawienie podstaw i nie wymaga jakiegokolwiek doświadczenia z gradle. Gwarantujemy niezapomniane emocje.
Prelegent: Dawid Kublik - Dawid na co dzień pracuje w 4finance i prawdopodobnie do końca życia budowałby w mavenie gdyby firma nie zmusiła go do przejścia na gradle. Dziś nie żałuje niczego.

Zapraszamy 21.10.2014 o 18 do sali 328.

Wydarzenie na Facebooku

 7102014Warsztaty SCRUM
Nowy rok akademicki się zaczął, zatem i my też ruszamy z naszym programem warsztatów przygotowanych specjalnie dla Was.

Zaczynamy od czegoś, z czym każdy zamierzający brać udział w projektach powinien znać. Serdecznie zapraszamy Was na warsztaty, z których dowiecie się jak efektywnie pracować nad projektem używając metodologii zwinnej SCRUM.

Opowiedzą o tym Agnieszka Lidak i Tigran Grigoryan - na co dzień pracujący jako Scrum Masterzy zespołów w Grupie Pracuj.

Wydarzenie na Facebooku

 1-31102014Rekrutacja trwa!
Dostępne działy/sekcje w Kole Naukowym Informatyków (Prezes: Dawid Pachowski, vice: Patryk Tenderenda):

- Public Relations (dyrektor: Msk Sk): zajmują się działaniami mającymi na celu wszelaką promocję koła (wszystkimi możliwymi środkami), oraz utrzymują kontakty z firmami lub partnerami akademickimi/biznesowymi.

- Dział zarządzania i logistyki (dyrektor: Michał Boruta): zajmują się pomocą oraz samą organizacją przeróżnych wydarzeń, z którymi zasocjowane jest KNI, a także wszystkim innym, co można związać z wewnętrzną i zewnętrzną organizacją koła.

- Projekty: zajmują się programowaniem, bądź zarządzaniem projektami informatycznymi realizowanymi w ramach KNI.

- Cyberbezpieczeństwo (dodatkowa sekcja, można łączyć z jedną z trzech powyższych): zajmują się wszystkimi fajnymi rzeczami związanymi z zagadnieniami zabezpieczeń systemów informatycznych. Biorą udział w prowadzonych we własnym gronie seminariach.

Prosimy o w miarę szybką informację zainteresowanych osób.

 1-317/8 2014Praca w Gemius
Gdyby ktoś się nudził w wakacje to polecamy spróbować sił u naszych partnerów - Gemius
Oto lista ofert pracy, która do nas napłynęła:
http://www.gemius.pl/pl/praca/23/34
http://www.gemius.pl/pl/praca/01/60
http://www.gemius.pl/pl/praca/01/67
http://www.gemius.pl/pl/praca/01/68
http://www.gemius.pl/pl/praca/11/10
http://www.gemius.pl/pl/praca/34/02
http://www.gemius.pl/pl/praca/23/36

 7-25Lip 2014Letnia Akademia Accenture
Czym jest Letnia Akademia Accenture?
Letnia Akademia Accenture to program edukacyjny skierowany do studentów kierunków technicznych. Wydarzenie składa się z serii wykładów, warsztatów oraz case’ów biznesowych przeprowadzonych przez specjalistów Accenture. Każdy uczestnik będzie mieć możliwość wybrania jednej z dwóch ścieżek tematycznych: SAP i Business Intelligence, w ramach których odbywać będą się zajęcia.

Dlaczego warto wziąć udział w projekcie?
Dzięki udziałowi w Letniej Akademii będziesz mieć okazję doskonalić swoje umiejętności oraz zdobyć praktyczną wiedzę dotyczącą pracy w konsultingu ,IT oraz dynamicznie zmieniającego się świata technologii cyfrowych. W trakcie trwania Akademii będziesz mieć szansę współpracować w zespołach projektowych oraz dodatkowo otrzymasz wsparcie przydzielonego mentora.

Letnia Akademia Accenture to nie tylko wartościowy zapis w Twoim CV, ale również duża dawka merytorycznej wiedzy oraz szansa na poznanie Twojego przyszłego pracodawcy. Każdy uczestnik projektu otrzyma certyfikat ukończenia Letniej Akademii .

Dla kogo?
Do Letniej Akademii Accenture zapraszamy studentów I-V roku takich kierunków jak informatyka, telekomunikacja, matematyka, czy metody ilościowe.

Kiedy i gdzie odbędzie się program?
Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-25 lipca w biurze Accenture przy ul. Siennej 39 w Warszawie. Zajęcia będą odbywały się w wybrane dni robocze od godziny 15, poza pierwszymi dwoma i ostatnim dniem, kiedy zajęcia będą trwały cały dzień.

Więcej informacji:
Oficjalna strona
Wydarzenie na Facebooku

 29Maj 2014Tajniki rekrutacji do IT – czyli ile warta jest moja wiedza, gdy nie potrafię jej zaprezentować?
Pomimo wielu ofert na rynku pracy i dużego zapotrzebowania na pracowników do działów IT, wielu kandydatów nie od razu otrzymują interesujące ich oferty pracy. Podczas warsztatu odpowiemy na pytanie: Dlaczego tak się dzieje?
Celem warsztatu jest przygotowanie studentów / absolwentów kierunków technicznych do rozmowy kwalifikacyjnej. Na podstawie kilku case study zostaną przedstawione najczęściej popełniane błędy przez kandydatów, które spowodowały, że pomimo szerokiej wiedzy technicznej, ich kandydatura została odrzucona.
Pokażemy jak ich unikać oraz jak się przygotować do rozmowy od strony kompetencji miękkich, m.in. autoprezentacji własnej osoby.
Osoba prowadząca: Anna Józwik - HR Manager, Gemius SA
Wydarzenie na Facebooku

 23Maj 2014Konferencja Naukowa CYBERBEZPIECZEŃSTWO: wiedza - praktyka
Opis:
Nasza konferencja skierowana jest zarówno do osób początkujących, szukających najlepszych doświadczeń w tej dziedzinie, jak również do zainteresowanych tematem, posiadających już jakąś wiedzę. Jej celem jest pokazanie szeroko rozumianego cyberbezpieczeństwa z różnych perspektyw. Konferencja będzie odbywać się z uwzględnieniem dwóch paneli – teoretycznego i praktycznego.

Zapraszamy w godz. 10:00-15:00 do sali 103.
Szczegółowy plan konferencji jest również w fazie przygotowania i zostanie niebawem ogłoszony.

Formularz rejestracyjny dla uczestników.

REJESTRACJA UCZESTNIKÓW POPRZEZ POWYŻSZY FORMULARZ JEST OBOWIĄZKOWA.

Organizatorzy:
Koło Naukowe Informatyków
Studenckie Koło Naukowe Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Wydarzenie na Facebooku

 14Maj 2014Warsztat z autoprezentacji
Koło Naukowe Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem „Q & S Management” przeprowadzi warsztat z autoprezentacji czyli sztuki kreowania własnego wizerunku. Dzięki wykładowi oraz kilku prostym ćwiczeniom uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób przedstawiać prezentacje, przemawiać do szerszego grona, na co zwrócić uwagę w swojej postawie w czasie rozmowy kwalifikacyjnej, ale też jak prowadzić zwykłą rozmowę, aby przekaz trafił do odbiorcy.
Zapraszamy!

Warsztaty rozpoczną się o godz. 14:00 w sali 313.

Wydarzenie na Facebooku

 10Kwi 2014Warsztaty: Testowanie oprogramowania
We współpracy z firmą Gemius, którą mieliście okazję poznać podczas WDI, proponujemy Wam warsztaty prowadzone przez jej przedstawiciela.

Celem szkolenia jest przedstawienie podstawowych zagadnień z tematyki testowania oprogramowania. Na szkoleniu zastaną poruszone zagadnienia:
- podstawowe definicje testowe
- miejsce testowania w różnych metodykach wytwarzania oprogramowania
- statyczne techniki testowania
- techniki projektowanie testów
- zarządzanie testowanie
- testowanie wspierane narzędziami

Osoba prowadząca: Grzegorz Ruciński, Scrum Master

Warsztaty rozpoczną się o godz. 16:00.

Wydarzenie na Facebooku

 11Kwi 2014Warsztaty: Zarządzanie pamięcią w C++
Już w ten piątek Marcin Godniak i Maciej Kurnicki, czyli nasi studenci zaangażowani w projekt Qt, odkryją przed nami magiczny świat zarządzania pamięcią w C++.
Po warszatatach planujemy spotkanie organizacyjne dla chętnych do udziału w projekcie Qt.
Serdecznie zapraszamy!
Warsztaty rozpoczną się o godz. 17:00 w sali 211.

Wydarzenie na Facebooku

 03Kwi 2014Warsztaty: Zarządzanie wymaganiami w projektach IT
Chcesz się dowiedzieć jak tworzyć i zarządzać wymaganiami w projekcie? Zakres szkolenia obejmie: zarządzanie wymaganiami, tworzenie wymagań, cechy "dobrego wymagania", user story, wymagania funkcjonalne i niefunkcjonalne, wymagania a gotowy produkt.

1 Część: Wprowadzenie do tematyki zarządzania wymaganiami
2 Część: Warsztat Agile

Czas: 4h, początek 16:15
Ilość uczestników ograniczona do 15.
Sala: 312, Gmach MiNI
Uwaga! Każdego, kto chce uczestniczyć w warsztatach uprzejmie prosimy o wypełnienie poniższego formularza.
Zapraszamy!

Wydarzenie na Facebooku

 20Mar 2014Warsztaty: Git od podstaw
Witajcie! W tym tygodniu znów przygotowaliśmy dla Was możliwość zdobycia nowej wiedzy. Tym razem, student naszego wydziału, Marcin Godniak przybliży nam podstawy Git-a.
Git to powszechnie stosowany system wersjonowania kodu, jest on bardzo przydatnym i wygodnym narzędziem.
Warsztaty odbędą się w sali 202 wydziału MINI PW w godz. 17:00-19:00. Zapraszamy!

Wydarzenie na Facebooku

 25Mar 2014  26Mar 2014Warszawskie Dni Informatyki
Już 25-26 marca 2014 odbędzie się kolejna edycja Warszawskich Dni Informatyki - największej akademickiej konferencji IT w Polsce! Szczegóły i rejestracja od 10 marca, ZAPRASZAMY!

UWAGA: PROSIMY O ZAPRASZANIE ZNAJOMYCH!

Przyjdź lub dojedź specjalnymi liniami autobusowymi ZTM ‘WDI1’ / ‘WDI2’ :
[SESJE] - Poznaj najnowsze informacje na sesjach z zakresu IT Management, IT Development, Web Development, Mobile, Infrastruktura & Sieci oraz Warsztatach.
[PRACA] - Znajdź pracę / praktyki / staże na Giełdzie Pracy Młodych Profesjonalistów IT (nie wymaga wcześniejszej rejestracji).
[GIFTBAG] - odbierz giftbag z prezentami: legendarną koszulką, smyczą, pendriv’em i innymi (pendrive dla 200 osób, które jako pierwsze przyjdą).
[LAPTOP, LUSTRZANKA, TABLETY] - wygraj laptopa, lustrzankę cyfrową, tablety i inne atrakcyjne nagrody.
[PIZZA] - W porze lunchu posil się pyszną pizzą.
[KONSOLE] - Pograj na specjalnie przygotowanych konsolach do gier.
[CERTYFIKATY] - Bądź aktywnym uczestnikiem i odbierz certyfikat uczestnictwa.
[INTEGRACJA] - zintegruj się na afterparty w Remoncie.

UWAGA: Wymagana wcześniejsza rejestracja na www.WarszawskieDniInformatyki.pl (udział jest darmowy, liczba miejsc ograniczona).
Wydarzenie na Facebooku

 13Mar 2014User Experience Design
Oto fotorelacja z naszych warsztatów User Experience Design. Dziękujemy Koło Fotograficzne STUDIO i zapraszamy do oglądania tutaj.

 13Mar 2014User Experience Design
Witajcie w nowym semestrze. Dawno nic się nie działo, więc pora wziąć się do roboty. Zapraszamy na pierwsze zajęcia w nowym semestrze.

Tematem warsztatów jest "User Experience Design". Poprowadzi je Tigran Grigoryan z Grupy Pracuj S.A. (pracuj.pl)

"Formą spotkania będzie wykład wraz z warsztatami praktycznymi. Dużo w dzisiejszych czasach mówi się o systemach zcentralizowanych na użytkownika i o ważnym aspekcie funkcjonalności jednak jak moje doświadczenie pokazało o teorii pamiętamy i wszyscy wiemy jednak dopiero praktyka pokazuje jak ją zastosować. Na spotkaniu pokaże na konkretnych usecasach problemy z Usability i jak je rozwiązać, powiem tez dlaczego w niektórych przypadkach złe usability jest dobre. " Zapraszamy!

Wydarzenie na Facebooku